سبزی‌ها حاوی ویتامین‌های مختلف و مواد معدنی برای سلامتی بدن می باشند. کرفس، بروکلی، اسفناج، جعفری و خیلی از سبزی‌های دیگر حاوی مواد بسیار لازم برای بدن مانند کاروتنوئیدها، لوتئین، ساپونین‌ها و فلاونوئید (املاح و موادی که برای سلامت بسیار مفید بوده و موجب کاهش بیماری‌های قلبی و جلوگیری از خط ابتلا به سرطان می شود) می باشند.
فیبر، فولات و بتاکاروتن که برای بدن لازم می باشد و موجب پیشروی روند درمان در خیلی از بیماری‌ها می شود، نیز برای بدن تهیه می کند.
ویتامین  C ای که در سبزیجات موجود است و موجب پیشگیری از خیلی سرطان‌ها می گردد.

سبزی خشک

سبزی خشک حاوی مجموعه ای از سبزی‌های خوراکی و خوش عطر می باشد که در تهیه انواع غذا‌ها و سوپ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ و خیلی در طعم و عطرغذای شما تأثیر می گذارد.
سبزی خشک شده دارای مزایای فراوان می باشد و کاربردهای زیادی دارد؛ و در زمانی که شما فرصت ندارید که سبزی تازه تهیه کنید می تواند جایگزین مناسبی برای سبزی تازه باشد؛ و قابل استفاده در ماست و تهیه انواع کوکو نیز می باشد.

سبزی خشک یا فریزری

خشک کردن و فریز کردن سبزی هر دو دارای معایب و محاسنی می باشد و خوب مسلم است که سبزی را اگر بتوان بصورت تازه مصرف کرد دارای خواص مفید بیشتر خواهد بود. اما در همه شرایط نمی توان از سبزی تازه استفاده کرد ما در اینجا مزایا و معایب سبزی خشک شده و سبزی فریزری را بررسی می کنیم.
در فرآیند خشک کردن سبزی مقدار زیادی از ویتامین C آن از بین می رود اما املاح آن تا حد زیادی باقی می ماند.

خرید سبزی خشک

زمانی که سبزی را فریز می کنید نیز موجب بوجود آمدن حالت اکسیداسیون ضعیف در سبزی می شود. این اکسیداسیون موجب بوجود آمدن تغییر در املاح سبزی و از بین رفتن برخی از املاح سبزی می شود.
در هر دو روش قسمتی از املاح و ریزمغذی ها در سبزیجات از بین می رود. باید گفت که ویتامین C  جزء حساس‌ترین ویتامین‌ها می باشد که سریع در اثر عواملی مانند حرارت از بین می روند و اما ویتامین B3 یا نیاسین نیز جزء مقاوم‌ترین ویتامین‌ها می باشد که خیلی دیر از بین می روند.

نحوه صحیح شستشوی سبزیجات قبل از خشک کردن و یا فریز کردن

قبل از هر گونه استفاده از سبزیجات باید آنها را شستشو داد زیرا ممکن است با کودهای نامناسب و یا آب‌های آلوده آبیاری شده باشند بنابراین باید شستشو پیدا کنند تا مطمئن شوید از اینکه آلودگی‌های میکروبی در آن وجود ندارد.

سبزی خشک یا فریزری

در مرحله اول باید با آب شستشو دهید و خاک و مواد زائد در سبزی در این مرحله پاک می شود.
سبزی‌ها را در یک ظرف آب بریزید و چند قطره مایع ضد عفونی کننده سبزی در آن بریزید تا انگل زدایی سبزیجات انجام شود. در این حالت سبزی‌ها 3 تا 5 دقیقه باید باقی بماند و سپس آبکشی شوند.
فراموش نکنید که سبزیجات برای مدت طولانی نباید در آب باشد زیرا به راحتی ویتامین‌ها و املاح خود را از دست می دهد.
آبکشی سبزیجات را درست و کامل انجام دهید و دور ریختن برگ‌های رویی سبزیجاتی مانند کاهو و کلم دارای اهمیت می باشد.
مراحلی که توضیح داده شد موجب از بین رفتن آلودگی‌های میکروبی می شود اما کلیه آلودگی‌ها را مانند آلودگی‌های شیمیایی پاک نمی کند بنابراین برای تهیه سبزی از محصولات ارگانیکی استفاده نمایید.
حتی خودتان می توان در یک باغچه و یا گلدان‌های کوچک شروع به کاشتن سبزی بکنید.

شما می توانید برای خرید خشکبار و خرید آجیل و خرید سبزی خشک و خرید شکلات و شیرینی با آجیل کهندانی تماس گرفته و مواد مورد نیاز خود را با نازل‎ترین قیمت و بهترین کیفیت تهیه نمایید.
آجیل کهندانی در اواخر سال 98 به دلیل ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب مورد تشویق سازمان صنفی آجیل و خشکبار ایران قرار گرفته است بنابراین برای تهیه اقلام مورد نیاز خود دیگر جای تردیدی باقی نمی ماند و می توانید از آجیل و خشکبار کهندانی خرید خود را با اطمینان انجام دهید.